Tagi

, , ,

Jacek „Olter” Tomaszewicz, perkusista jazzowy, urodził się 19 stycznia 1972 roku w Pile. Współtwórca sukcesów i legendy gdańskiej Miłości, w trakcie swojego krótkiego życia został okrzyknięty geniuszem. Szlifował swój talent zamknięty w czterech ścianach, jego muzycznym światem był jazz, pierwszy werbel dostał od matki w wieku 6 lat. Jacek wychował się jakieś 5 km od fotela w którym siedzi piszący te słowa, ze swoim laptokiem i płytą Miłości w odtwarzaczu. Dorastał w dość mrocznym miejscu na przedmieściach Piły.

114328

Skończył tu szkołę muzyczną I stopnia. Niestety niewiele śladów w owej placówce po nim zostało. W wieku 18 lat przeprowadził się do gdańska, gdzie kontynuował naukę w szkole muzycznej II stopnia. Niedługo potem  zaczął współpracę z trójmiejskimi muzykami: Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, Olo Walickim, Mikołajem Trzaską, Jerzym Mazzolem. Tymański, założyciel grupy Miłość: „Muzycznie mnie onieśmielał, patrzyliśmy na niego i udawaliśmy, że wiemy o co chodzi, granie z nim było jak jazda Alfa Romeo”.

Jacek grywał z najlepszymi muzykami jazzowymi w Polsce. Tworzył kilka projektów, jego występy na scenie są przez wielu niezapomniane. Dostrzeżony również przez muzyków z zagranicy Olter do swego talentu podchodził bardzo skromnie.

Dokument o Jacku:

Poniżej fajne wydarzenie, które miało miejsce 6 czerwca 2011 przy PDK w Pile, niestety obawiam się, że impreza nie jest cykliczna….

Nie będę pisał o tym całym tragizmie Oltera, o demonach z którymi walczył, pieprzyć to. Nikt tu nie grał tak jak Ty, Shine On You….

olter ost